Baharat ve Bitki Özlü Kahve Şurupları

Günümüzde farklı aroma ve şuruplar kullanılarak pek çok farklı kahve hazırlanabilmektedir. Özellikle son dönemlerde baharat ve bitki şurupları ile hazırlanan kahveler büyük bir rağbet görmektedir. Bu bağlamda baharatlı kahve şurubu seçenekleri araştırılmaktadır. Üstün şurup lezzetleri ile ön plana çıkan Monin, hem baharat hem de bitki özleri ile hazırlanmış şurup seçenekleri ile birbirinden farklı lezzetli kahve, kokteyl ve tatlılar hazırlayabilmeniz mümkündür. 
Kahve yapımında sıkça tercih edilen baharat ve bitki özleri, kahvenin içerisindeki aromalar ile bir bütünlük oluşturmakta ve kahve içerken şeker ihtiyacınızı gidermenizi sağlamaktadır. Bu bağlamda vanilya, tarçın, nane, şeker kamışı, chai tea, lavanta, hibiskus, bal kabağı baharatı gibi tercih edebileceğiniz pek çok farklı seçenek mevcuttur. Özellikle kış kahvelerinin içerisinde kullanılan bu şuruplar, yaz aylarında ise refresher olarak adlandırılan buzlu içeceklerin içerisinde kullanılmaktadır. 

Baharat ve Bitki Özlü Kahve Şurubu Çeşitleri 

Kahve, tatlı, yiyecek ve içeceklerinde farklı lezzetlere de yer vermek isteyen bireyler, bitki özlü şuruplar kullanarak damak zevklerine uyan tatlar yakalayabilmektedir. Baharat ve bitki notalarından hoşlanan kişiler, Monin kalitesiyle sunulan seçeneklere göz atabilmektedir. Monin markalı bazı baharat ve bitki özlü şuruplar şu şekildedir: 

•    Lavanta özlü şurup
•    Chai tea şurup 
•    Yeşil çay şurubu 
•    Vanilya şurubu 
•    Yeşil nane şurubu 
•    Mürver çiçeği şurubu 
•    Şeker kamışı şurubu 
Bu ve bu gibi şurupları incelemek ve satın almak için web sitemizi ziyaret ederek şuruplara göz atabilirsiniz. Belirttiğimiz şuruplar ve dahası yalnızca kahveler için değil, pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Buna ek olarak az kullanımda bile aroma tam anlamıyla etki etmektedir. 

Baharat Ve Bitki Özlü Şuruplar Nasıl Kullanılır?

Baharat ve bitki özlü şuruplar kullanarak farklı tatlarda içecek veya tatlı hazırlamak isteyen bireyler, Monin şuruplardan az kullanmanın bile yeterli olacağını bilmelidir. Genellikle içecekler için 1 pompa şurup kullanımı yeterli olmaktadır. Ancak damak zevkinize ve uygulayacağınız tarife göre seçim yapabilir ve dilediğiniz oranlarda şurup kullanabilirsiniz. Tatlı veya süslemelerde ise, kullanım miktarı tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR