Monin Kokteyl Şurubu Çeşitleri ve Fiyatları

Kokteyl şurubu çeşitleri hem alkollü hem de alkolsüz içeceklerinize renk ve aroma veren özel lezzete sahip şuruplardır. Soğuk kokteyl çeşitlerinde, içeceğinizin renklendirilmesinde önemli bir rol oynarken, sunumlarınızı daha keyifli bir görünüme kavuşturur. İçeriğindeki aroma sayesinde kokteyl şurubu, hazırladığınız içeceklerin istenilen aromaya kolaylıkla kavuşmasında önemli rol oynar. Kokteyl şurubu kullanımı, özellikle yiyecek içecek işletmelerinde yaygın olmakla birlikte, ev ve ofislerde de kolaylıkla kullanılabilir.

Hazırlanacak kokteyl reçetesinde yazan ölçüde kokteyl şurubu ekleyerek en sevilen lezzetlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kokteyl şurubu, soğuk ve sıcak içeceklerin yanı sıra lezzetli kurabiye, kek ve pastalar ya da keyifli kahve kokteylleri hazırlamak için de kullanılabilir. Kahvesini aromalı sevenlerin birbirinden lezzetli aromaya sahip kahveleri hazırlaması Monin ile çok kolay! Kokteyl şurubu lezzetini tek başına deneyimlemek isterseniz 1/8 oranında sulandırarak tüketmeniz de mümkündür. Kokteyl şurupları, içerisine eklendiği tüm tariflere lezzet ve aroma kazandıracaktır.

Kokteyl Şurubu Nasıl Kullanılır?

Kokteyl şurupları genel olarak soğuk kokteyllerde kullanılmaktadır. Birbirinden lezzetli kokteyl şurubu çeşitlerini kullanarak alkollü kokteyller ve alkolsüz kokteyller hazırlayabilirsiniz. Aromalı kahve sevenler için de eşsiz lezzet yelpazesi ile çeşitli aromalarda kahve kokteylleri hazırlayabilirsiniz. Kokteyl şurubu kullanırken, tarifte yer alan ölçülere dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu sebeple tariflerinizi hazırlarken jigger veya pompa yardımı ile doğru ölçülerde malzeme eklemek hazırlık sürecinizi kolaylaştıracaktır. Bir şurup pompası basımında 10 ml şurup elde edersiniz.

Daha detaylı bir ölçüm yapmanız gerektiği noktada ise 2/4 cl veya 3/6 cl jigger ile istediğiniz ölçülerde şurup kullanarak içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Çok yoğun aromalara sahip kokteyl şurupları, kararında kullanıldığında en iyi lezzeti yakalamanıza yardımcı olur. Blue Curaçao kokteyl şurubu gibi mavi renge sahip ilgi çekici renk ve aromalara sahip çeşitlerin kullanımında, rengin kokteyl içeriğine eşit yayılım gösterebilmesi için karıştırma ya da çalkalama gerekebilir. Bu noktada ise shaker kullanımı hazırlık aşamanızda işinizi kolaylaştıracaktır.

Kokteyl şurubu ile hazırlanan kokteyl çeşitleri, hızlı bir şekilde servis edilerek tüketilmelidir. Kullanılan şurubun zaman ilerledikçe tabana çökme ihtimali nedeni ile renk düzeninde bozulma görülmemesi için hazırlanan kokteyl uzun süre bekletilmemelidir. Kokteyl şurubu şişesi açılmadan, üzerinde yazan son tüketim tarihine kadar uygun ortam ve ısıda (oda sıcaklığında) muhafaza edilebilir. Kokteyl şurupları açıldıktan sonra ortalama 3 ay gibi bir süre özelliğini koruyacaktır. Şişe üzerinde yer alan kullanma talimatları okunarak, ne kadar süre muhafaza edilebileceği kontrol edilmeli ve şişenin açılış tarihi mümkünse not edilmelidir.

Hangi Tariflerde Kokteyl Şurubu Kullanılır?

Gazlı ya da gazsız tüm içeceklerde, sodalar ve meyve punchları ile kokteyl şurubu kullanmak mümkündür. Tarif içerisinde kokteyl şurubu geçen tüm reçetelerde belirtilen ölçüde kokteyl şurubu kullanarak, içeceğinize renk ve aroma ekleyebilirsiniz. Özellikle rengarenk kokteyl şurupları, soda ve alkolsüz meyve punchları içerisinde kullanıldığında, çocuklar da dahil olmak üzere hemen her yaşın dikkatini çekecek göz alıcı bir görünüm oluşturacaktır.

Kokteyl şurupları genel olarak tekila sunrise, pina colada, blue daquiri, mai-tai başta olmak üzere birçok lezzetli kokteyl tarifi içerisinde yer almaktadır. Alkolsüz kokteyl, moctail tariflerinde de kullanabileceğiniz tüm kokteyl şuruplarını kahve kokteyllerinde de deneyimleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR