Monin ürünlerinin tariflerini nereden bulabilirim?

Her Monin ürünü için lezzetli ve kolay tarifler yer almaktadır.

Web sitemizdeki tarifler sekmesi haricinde ek tarifler için Monin.com'da seçebileceğiniz binlerce tarif içeren bir kitaplığımız var.

 

Hangi Monin ürünleri Glutensizdir?

Şekersiz, Konsantreler ve Tatlandırıcılar dahil Premium Şuruplarımızın yanı sıra Meyve Pürelerimiz ve Soslarımız Glutensizdir.

 

Hangi Monin ürünleri GDO’suzdur?

Şekersiz, Konsantreler ve Tatlandırıcılar dahil Premium Şuruplarımızın yanı sıra Meyve Pürelerimiz ve Soslarımız Glutensizdir.

 

Monin ürünlerinde kafein bulunur mu?

Cold Brew Kahve Konsantresi gerçek kahve özleri içerdiğinden kafein içerir. Bu miktar genellikle ortalama büyüklükte bir fincan normal kahve veya espresso bazlı içecekte tüketilmesi beklenen miktara eşit veya daha düşüktür.

Monin Çay Konsantreleri 1 mg’dan daha az içerir. hizmet ediyor. Bu minimum miktardaki kafein, bu konsantrelerin içerdiği çaydan kaynaklanmaktadır.

 

Herhangi bir Monin aroması fındık alerjeni içerir mi?

Evet, aşağıdaki Monin ürünleri fındık alerjenleri içerir.

 • Toffee Nut
 • Şekersiz Fındık / Sugar Free Hazelnut
 • Hindistan Cevizi Püresi

Alerjenler, sıkı FDA kurallarına ve dahili HACCP (Kritik Kontrol Noktalarının Tehlike Analizi) programına uygun olarak ele alınır.

Alerjenle ilgili diğer sorularınız için lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin.

Aşağıdaki ürünlerin mevcut formüllerinin alerjen içermediği kabul edilir ve fındık alerjenleri İÇERMEZ.

 • Badem (Orgeat) Şurubu
 • Kavrulmuş Fındık Şurubu
 • Hindistan Cevizi Şurubu
 • Fındık Şurubu
 • Macadamia Fındık Şurubu

***UYARI: Ürün formülleri zaman zaman değişiklik göstermektedir. Ürün arka etiketleri, varsa alerjen bilgilerini içerir ve içerik bilgisi için en doğru kaynaktır. Alerji endişesi varsa tüketmeden önce daima elinizdeki şişenin fiziksel etiketini kontrol edin.

 

Monin aromaları herhangi bir süt ürünü içeriyor mu?

Monin Şurupları ( Premium, Tatlandırıcılar ve Şekersiz Şuruplar dahil ), Meyve Püreleri ve İçecek Konsantreleri süt ürünleri içermez. Monin Bitter Çikolata Sosu  süt malzemeleri içermez. Diğer tüm Monin Gurme Sosları ise süt malzemeleri içerir. Doğal Frappé Bazları süt ürünleri içerir.

 

Monin şekersiz şuruplar nasıl tatlandırılır?

Monin Şekersiz Şuruplar, özel bir sukraloz ve eritritol karışımı (bitki kaynaklarından elde edilen tamamen doğal bir şeker ikamesi) ile tatlandırılır. Tatlandırıcıların bu kombinasyonu, bazen diğer şekersiz ürünlerde fark edilen metalik tat olmadan, temiz, gerçek lezzet sağlar.

Konsantre Aromalar  ve Monin Cold Brew Şurubu şeker ve tatlandırıcı içermez .

 

Sitedeki etiketler ve ürün bilgileri ne sıklıkla güncellenmektedir?

Monin Türkiye olarak en güncel ürün bilgilerinin çevrimiçi olarak kullanımınıza sunulmasını sağlamak için çabalıyoruz. Üretim değişiklikleri ve kalite güvencesi nedeniyle, alınan üründeki bilgilerin bazen web sitesinde gösterilenlerden farklı olabileceğini lütfen unutmayın. Aldığınız asıl ürünün beslenme bilgilerini doğrulamak için daima fiziksel etiketi kontrol edin. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen 0541 275 01 07 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla bize ulaşın .

 

Monin aromalarındaki şeker nedir?

Tüm Monin Şurupları ve Çay Konsantreleri - saf şeker kamışı

Monin Sosları - toz şeker

Monin Meyve Püreleri - toz şeker

Hiçbir aromamızda yüksek fruktozlu mısır şurubu (HFCS) kullanılmamaktadır.

 

Monin kalite standartları nelerdir?

Monin Gourmet Flavorings'in hedefi her yerde bulunabilecek en iyi ürünleri üretmektir. Hedefimize ulaşmak için içerik tedariki ve üretiminin her aşamasında en yüksek kaliteyi sağlayan sıkı prosedürler uyguluyoruz. Monin, hastalık veya yaralanma riskini en aza indirmek için ürünlerini Kritik Kontrol Noktalarının Tehlike Analizi (HACCP) çalışma planı ve İyi Üretim Uygulamaları (GMP) kapsamında üretmektedir.

Monin Inc., gıda güvenliği tedarik zinciri yönetimini iyileştirmeye devam ederken tüketicilere daha güvenli gıda sunumu konusunda güven sağlamak amacıyla kurulan Küresel Gıda Güvenliği Girişiminin (GFSI) bir parçası olan SQF Sertifikalıdır. Bu küresel gıda güvenliği standardı kapsamında Monin'in dünya çapındaki taahhüdü, ürünlerinin, üretiminin, depolanmasının ve dağıtımının güvenliği ve kalitesine odaklanmaktadır. GFSI karşılaştırmalı gıda güvenliği standartları şunları içerir: Güvenli Kaliteli Gıda (SQF) ve İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC).

Kosher ve Helal ürünlerini sertifikalandırmak için Amerika Kosher Denetimi (KSA) ve Amerika İslami Gıda ve Beslenme Konseyi (IFANCA) tarafından ek denetimler gerçekleştirilmektedir. Quality Assurance International (QAI), tesisin Organik ürünleri Ulusal Organik Programa (NOP) uygun olarak işlemesi için sertifikalandırıyor.

 

Monin ürünleri Vegan mı?

Monin olarak olağanüstü tatlar, soslar, püreler ve meyveli smoothie karışımları yaratmaktan gurur duyuyoruz. Ürünlerimizin tamamı en yüksek kalitede malzemelerle üretilir ve çoğunluğu temiz etiketlidir; yapay tatlar, renkler, koruyucular ve tatlandırıcılar içermez. Ürün kategorilerimizin çoğunda hayvansal kökenli içerikler kullanmasak da (soslarımız süt ürünleri içermektedir), ürünlerimizde kullanılan şekerlerin bir kısmı vegan değildir. Uzun vadeli hedefimiz, işlemesi vegan gerekliliklerini karşılayan bir şeker tedarikçisini elimizde tutmaktır. O zamana kadar, en katı tanım gereği bazı ürünlerimiz (birinci sınıf şuruplarımız dahil) veganlar için uygun değildir.

Lütfen aşağıdaki ürünlerin hala vegan olarak kabul edildiğini unutmayın:

 • Monin Şekersiz Şuruplar
 • Monin Premium şuruplarımızın birçoğu vegandır.
 • Monin Püreleri
 • Monin Konsantre Aromalar
 • Monin Cold Brew Kahve Konsantresi

*İlgilendiğiniz ürünün açıklamasında detaylı içerik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Monin lezzetlerinin buzdolabında saklanması gerekir mi?

Web sitemizde satılan hiçbir Monin ürünü soğutma gerektirmez. Oda sıcaklığında muhafaza etmeniz yeterli olacaktır.

 

Açılan Monin aromalarının raf ömrü nedir?

Açıldıktan sonraki raf ömrü, saklama koşullarına ve pompa kullanılıp kullanılmadığına göre değişiklik gösterir. Monin ürünlerini normal oda sıcaklığında (18-27⁰C arasında) saklayın. Mümkün olduğunca yüksek nemden, doğrudan ısıdan ve güneş ışığından kaçının. Pompa kullanıyorsanız, pompa açıklığından küf girmesini önlemek için pompa kapağını kullanın veya pompaları gece boyunca folyoyla kapatın.

Normal şartlarda herhangi bir önlem almadan kullanacağınız Monin şuruplarının kapak açıldıktan sonra raf ömrü 30-60 gündür ancak kuru ve temiz bir yerde 18-27°C sıcaklıkta saklandığında ve belirtilen talimatlara uygun bir şekilde kullanıldığında bu raf ömrü 90-180 gün olacaktır.

Kuru ve temiz bir yerde 18-27⁰C arasında sıcaklıkta saklandığında, pompa veya dökme ağzı kullanıldığında raf ömrü 30-60 gün olacaktır. (Ürün ve pompa kesinlikle neme maruz bırakılmamalıdır.)

 

Monin pompalarına nasıl bakım yapılır?

Ürünü böcek, fermantasyon ve küften korumak için şurup, sos, konsantre aroma ve püre pompası ağızlarının kapatılmasını öneriyoruz. Tüm pompalar için bu, plastik ambalaj veya folyo ile yapılabilir.

Pompaları değiştirirken ürünü böceklerden ve çevresel kirleticilerden korumak için şişe ağzının kapatılmasını öneririz.

Pompaların tamamen kurutulmaması durumunda ürüne deterjan veya su bulaşmasına neden olabileceğinden veya pompalar farklı aromalarda tekrar kullanıldığında aroma transferine neden olabileceğinden pompaların yıkanmasını önermiyoruz.

Bir pompayı veya kapağı yeniden kullanırken, aroma aktarımı olmaması için aynı aromadan olduğundan emin olun.

Pompalar, kirlenme veya bozulma olmadığı sürece aynı lezzetle süresiz olarak tekrar kullanılabilir.

Monin soslarındaki katı içerik, pompaların zamanla tıkanmasına neden olabilir. Pompayı değiştirmenizi ve pompanın sık kullanılmasını sağlamanızı öneririz.

 

Bazı tatları eklediğimde süt kesiliyor. Neden?

Nasıl ki limon suyunu sütle karıştırmak pıhtılaşmaya neden oluyorsa, doğal olarak ekşi olan bazı Monin Şuruplarının da sütle (özellikle sıcak süt) karıştırılması tavsiye edilmeyebilir.

Eğer bir tat gerçekten ekşi bir yapıya sahipse (örn. limon, misket limonu, portakal, nar), ilgili şurup genellikle süt ürünleriyle birlikte önerilmez.

Ek sorularınız için [email protected] adresinden veya 0541 275 01 07 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Monin meyve şurubu şişesinin iç kısmında neden halka/tortu var?

Bunun nedeni, Monin meyve şurubunun içerdiği doğal olarak oluşan meyve yağları, posa veya pektinden kaynaklanabilir. Bu, çalkalandıktan sonra çözülmelidir ve endişe kaynağı değildir. Geri kalan sorularınız için lütfen [email protected] adresinden veya 0541 275 01 07 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçin.

 

Monin aroma şişeleri ve ambalaj malzemeleri geri dönüştürülebilir mi?

Evet, tüm Monin ürün şişeleri ve ambalaj malzemeleri tesislerin bulunduğu yerlerde geri dönüştürülebilir. 2009 yılında polistireni (nakliye kutularında yaygın olarak kullanılan ve genellikle geri dönüştürülmeyen beyaz köpük malzeme) geri dönüştürülmüş odun hamurundan yapılan çevre dostu bir ambalaj seçeneğiyle kullanımdan kaldırdık.

 

Monin Ürünleri Helal Midir?

Monin lezzetlerinin çoğunluğu IFANCA (Helal-gıda sertifikalandırma kuruluşu) tarafından belirlenen kurallara uygun olarak Helaldir. Monin Helal Sertifikasını indirmek ve listenin tamamını görüntülemek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın. 

halal-cerificate.pdf

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR